Z Lotniska Chopina w Warszawie (odległość do Miejsca Konferencji – ok. 10 km)

Autobus 175 (kierunek „Plac Piłsudskiego”) – należy wysiąść na przystanku Ordynacka (podróż potrwa 30-40 minut), stąd jest ok. 240 m do Pałacu Staszica oraz ok. 300 m do Motel One Warsaw-Chopin.

TAXI – postój taksówek znajduje się przed wyjściem; cena za przejazd z lotniska do Miejsca Konferencji lub Motel One Warsaw-Chopin nie powinna przekraczać 50 zł.

 

Z Dworca PKP Warszawa Centralna (odległość około 2 km)

Autobusy 175 oraz 128 (kierunek „Plac Piłsudskiego”) – 10 minut do przystanku Ordynacka, stąd jest ok. 240 m do Pałacu Staszica oraz ok. 300 m do Motel One Warsaw-Chopin.

TAXI – postój taksówek znajduje się obok Dworca, od strony Pałacu Kultury i Nauki.

 

Z Portu Lotniczego Warszawa-Modlin (odległość około 45 km)

FlixBus – jest to bezpośredni autobus z lotniska Modlin do Warszawy, należy wysiąść na przystanku Metro Młociny. Bilety należy kupić online, na stronie przewoźnika: https://www.flixbus.pl. Cena ok. 35 PLN. Na stacji Metro Młociny należy przesiąść się do metra (M1, kierunek Kabaty), stacja docelowa: Metro Świętokrzyska. Ze stacji Metro Świętokrzyska można dojść pieszo do Pałacu Staszica (ok. 1 km) albo przesiąść się do drugiej linii metra (M2, kierunek Bródno) i wysiąść na stacji Metro Nowy Świat–Uniwersytet, wówczas odległość do Pałacu Staszica to ok. 130 m, a do Motel One Warsaw-Chopin – 400 m.

 

Terravision Bus – jest to bezpośredni autobus z lotniska Modlin do centrum Warszawy (przystanek jest pod Pałacem Kultury i Nauki, tuż obok Dworca PKP Warszawa Centralna). Bilety można kupić online, na lotnisku lub u kierowcy autobusu, cena do 45 zł – cena jest zależna od tego, gdzie kupimy bilet; najtańszy jest bilet kupiony online. Więcej informacji na stronie przewoźnika: https://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-warsaw-modlin-airport/.

Z Pałacu Kultury i Nauki do Pałacu Staszica jest ok. 1,5 km, a do Motel One Warsaw-Chopin – ok. 1,3 km. Można przejść pieszo albo skorzystać z metra. Jeżeli chcemy jechać metrem, to należy wsiąść na stacji Metro Centrum (M1, kierunek Młociny). Na stacji Metro Świętokrzyska należy przesiąść się do drugiej linii metra (M2, kierunek Bródno) i wysiąść na stacji Metro Nowy Świat–Uniwersytet.

 

TAXI – rekomendujemy OPTI Taxi albo Taxi Modlin. Postój taksówek OPTI Taxi znajduje się tuż przy wyjściu. Taxi Modlin można zamówić telefonicznie: +48 600 105 105, albo online: https://www.modlin-taxi.pl. Na podanej stronie internetowej można dokonać indywidualnej wyceny przejazdu.